Wypocznij w Bieszczadach z całą rodziną

Bieszczady, znajdują się na południowym wschodzie Polski, są doskonałym miejscem na wycieczkę. Zarówno miłośnicy natury, jak również pasjonaci niepowtarzalnych zabaw znajdą tam coś dla siebie. Jaka jest recepta na świetny urlop w Bieszczadach?

Wiąże się to z potrzebą spędzania czasu w towarzystwie przyrody i szansą podziwiania zapierających dech w piersiach widoków. To miejsce wyjątkowe, oferujące sporo pięknych i tajemniczych zakątków. Planując wyjazd niezależnie od tego, czy jest to samotna, czy rodzinna wycieczka, jednym z najważniejszych aspektów od których należy zacząć poszukiwania, to znalezienie właściwego noclegu. Co należy sprawdzić przed wynajęciem domku w Bieszczadach?

Atrakcyjne i w dobrej cenie domki w Bieszczadach.

Jeśli chodzi o noclegi, Bieszczady posiadają do zaoferowania dużo interesujących propozycji. Osoby, którym zależy na zdobyciu jak największej liczby szczytów i zwiedzający samotnie chętnie skorzystają z noclegu w schroniskach górskich. Bacówka nad Małą Rawką i Kremenaros znajdują się w otoczeniu głównych dróg, jednak turyści mogą również odpocząć w odległym Schronisku Studenckim Koliba lub Chatce Puchatka. Jednak lepszym rozwiązaniem dla grup kolegów lub bliskich będą domki https://domki.bieszczadomaniak.pl/. Bieszczady są zróżnicowanym terenem, dlatego można znaleźć opcje noclegu także w większych miejscowościach, jak i na wioskach. W zależności od konieczności można zdecydować się na nocleg w wygodnych apartamentach lub lokalach przystosowanych do potrzeb rodzin z malutkimi dziećmi. Każdy urlopowicz wyszuka dla siebie miejsce, w którym będzie mógł wypocząć i jak najlepiej wykorzystać bieszczadzki klimat.

Jak zaplanować Bieszczadzki urlop.

Bieszczady wybierają osoby które nie mogą zdecydować, czy preferują wypoczywać w górach, czy nad morzem. Na terenie Bieszczadów poznaje się sporo atrakcyjnych szlaków krajoznawczych, zarówno te łatwe jak i te nieco trudniejsze. W Bieszczadach położone jest także jezioro Solińskie z zaporą, które przeważnie zwane jest Bieszczadzkim Morzem. Poszukując miejsca do wypoczynku nad wodą warto kierować się w stronę Polańczyka. To właśnie tam można odkryć bezpieczne miejsca do kąpieli i relaksie nad wodą.

Fani pieszych podróży na pewno bez kłopotu znajdą w Bieszczadach coś dla siebie. Wakacje to wymarzony okres, aby wspiąć się na Tarnicę – najwyższy szczyt Bieszczadów na terytorium Polski. Szczyt ten możemy zdobywać na kilka sposobów, np. szlakiem niebieskim z Wołosatego. Istnieje też droga znacznie bardziej widokowa, która z Wołosatego prowadzi przez Rozsypaniec i Halicz. Wybierając dłuższą trasę należy kierować się szlakiem czerwonym.

Szczególnie popularnym szlakiem, przeważnie wybieranym przez podróżnych, jest ten idący na Połoninę Wetlińską. Szlak nie jest wymagający i poradzą sobie na nim nawet turyści dopiero zaczynający własną przygodę z turystyką górską. Na szczycie Połoniny Wetlińskiej można odpocząć w schronisku górskim o ciekawej nazwie „Chatka Puchatka”.

Bieszczady to cel doskonały dla wszystkich kochających góry. To właśnie tutaj rosną rośliny, które są wyjątkowo trudne do zauważenia w innych stronach Polski. Bieszczady to także bardzo doskonale zachowane lasy bukowe, które tworzą znakomite warunki mieszkaniowe dla dzikich zwierząt.